Sibel Pideci - Sigorta Denetleme Aktüeri

Sibel Pideci - Sigorta Denetleme Aktüeri

SİBEL PİDECİ

EĞİTİM: · Mimar Sinan Üniversitesi -Fen Edebiyat Fakültesi –İstatistik (1992 Mezunu)

Yedikule Lisesi (1987 Mezunu)

 • İŞ TECRÜBESİ: 1993 –Halen T.C. BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI SİGORTA DENETLEME KURULU
 • Sigorta Denetleme Aktüeri 2008 -Halen SİGORTA TAHKİM KOMİSYONU Sigorta Hakemi
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi, Devlet Katkısı İşlemleri Hazırlık, Süreç ve Tutar Denetimleri
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi, Sistem Alt Yapısı Mevzuata Uyum Testleri Hazırlama ve Uygulama
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi, Gönüllü ve Otomatik Katılım Denetim Modelleme
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi, Risk Bazlı Denetimler World Bank Projesi Hazine (İstanbul) Sorumlusu
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi (Gönüllü Katılım) İşlemleri Denetimleri (Emeklilik Şirketleri - Emeklilik Gözetim Merkezi) ile Denetim Rehberleri Konulu Eğitimler (TSEV Eğitimleri)
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi (3.0) İşlemleri Denetimleri (Emeklilik Şirketleri - Emeklilik Gözetim Merkezi) Konulu Eğitimler (TSEV Eğitimleri)
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi (Otomatik Katılım) İşlemleri Denetimleri (Emeklilik Şirketleri - Emeklilik Gözetim Merkezi) Konulu Eğitimler (TSEV Eğitimleri)
 •  Bireysel Emeklilik Sistemi (Gönüllü ve Otomatik Katılım) Devlet Katkısı İşlemleri Denetimleri (Emeklilik Şirketleri - Emeklilik Gözetim Merkezi) Konulu Eğitimler (TSEV Eğitimleri)
 •  Emeklilik Sistemleri ve Gözetim ve Denetim Mekanizmaları Üzerine Hollanda, Londra ve Polonya 1997, 2003, 2006, 2013 ve 2015 Yılları Katılımlı Eğitim Programları
 •  Sigortacılıkta Dönüşüm Projesi-2023- Komite Başkanlığı
 •  Hayat Sigortaları Grubu İşlemleri Denetimi
 •  Sağlık Sigortaları İşlemleri Denetimi
 •  Sigorta ve Emeklilik Şirketleri Kuruluş ve Ruhsat İşlemleri Denetimi
 • KİŞİSEL BİLGİLER: Doğum Yeri : İSTANBUL Doğum Tarihi : 07.08.1970 Medeni Durumu : Bekar Sürücü Belgesi : B Sınıfı Sürücü Belgesi YABANCI DİL: İngilizce/İyi

 

'Sibel Pideci - Sigorta Denetleme Aktüeri' Yaklaşan Eğitimleri

Şubat 2018
23 Şubat 10:00 - 23 Şubat 17:00

BES 3.0 işlemleri ile ilgili mevzuatın son halinin ele alınması ve bu mevzuat çerçevesinde yürütülen gözetim ve yerinde denetime ilişkin ana inceleme konuları ile temel sorgu noktaları hakkında bilgi verilerek, denetime tabi kurumların denetim öncesi hazırlıklarına kılavuzluk edilecektir. Gelebilecek tüm talepleri karşılayabilmek amacıyla aynı eğitim 21 ve 22 Şubat'ta da açılmak üzere planlanmıştır.

Detaylı Bilgi
28 Şubat 10:00 - 28 Şubat 17:00

BES 3.0 işlemleri ile ilgili mevzuatın son halinin ele alınması ve bu mevzuat çerçevesinde yürütülen gözetim ve yerinde denetime ilişkin ana inceleme konuları ile temel sorgu noktaları hakkında bilgi verilerek, denetime tabi kurumların denetim öncesi hazırlıklarına kılavuzluk edilecektir.

Detaylı Bilgi
Mayıs 2018

BES Otomatik Katılım İşlemleri gözetime ve denetime tabi konularda temel sorgu noktaları hakkında bilgi verilerek, gözetime ve denetime tabi kurumların gözetim ve denetim öncesi hazırlıklarına kılavuzluk edilecektir.

Detaylı Bilgi

'Sibel Pideci - Sigorta Denetleme Aktüeri' Geçmiş Eğitimleri

Şubat 2018
21 Şubat 10:00 - 21 Şubat 17:00

BES 3.0 işlemleri ile ilgili mevzuatın son halinin ele alınması ve bu mevzuat çerçevesinde yürütülen gözetim ve yerinde denetime ilişkin ana inceleme konuları ile temel sorgu noktaları hakkında bilgi verilerek, denetime tabi kurumların denetim öncesi hazırlıklarına kılavuzluk edilecektir. Gelebilecek tüm talepleri karşılayabilmek amacıyla aynı eğitim 22 ve 23 Şubat'ta da açılmak üzere planlanmıştır.

Detaylı Bilgi
22 Şubat 10:00 - 22 Şubat 17:00

BES 3.0 işlemleri ile ilgili mevzuatın son halinin ele alınması ve bu mevzuat çerçevesinde yürütülen gözetim ve yerinde denetime ilişkin ana inceleme konuları ile temel sorgu noktaları hakkında bilgi verilerek, denetime tabi kurumların denetim öncesi hazırlıklarına kılavuzluk edilecektir. Gelebilecek tüm talepleri karşılayabilmek amacıyla aynı eğitim 21 ve 23 Şubat'ta da açılmak üzere planlanmıştır.

Detaylı Bilgi

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!