SIK SORULAN SORULAR

TSEV, sigortacılık eğitimi alanında eğitim veren ilk ve tek uluslararası eğitim kuruluşudur. Öğretim elemanı kadrosu, sektörde uzun yıllar görev almış ve/veya halen görev alan uzmanlar, yöneticiler, mevzuatları hazırlayan kamu yöneticileri, konusunda deneyimli akademisyenler ve profesyonellerden oluşmaktadır. Eğitim içerikleri, sektörün güncel uygulamaları ve örnek vakalar dikkate alınarak oluşturulur.

Bununla birlikte, katılımcıların eğitimin başarısını %75’in altında bulması veya eğitimi faydalı bulmadıklarını belirtmeleri durumunda, eğitim ücreti iade edilmekte ya da o eğitim başka bir öğretim elemanı ile tekrarlanmaktadır.

Tüm bu özellikleri nedeniyle, TSEV, sertifikaları, sektörün her alanında önemli bir marka değerine sahiptir.

TSEV Yayınları’nı, talep ettiğiniz yayının adını ile ücretini yatırdığınıza dair dekontu   tsev@tsev.org.tr adresine e-posta ekinde göndererek temin edebilirsiniz. Siparişleriniz 3 ila 5 gün içerisinde kargoya verilecektir.

Gönderilen kitapların iadesi yapılmamaktadır. Kargo ücreti TSEV  tarafından ödenecektir.

TSEV İktisadi İşletmesi Banka Hesabı

İş Bankası Teşvikiye Şubesi

Şube Kodu:1074

IBAN No: TR78 0006 4000 0011 0740 4282 20

Ana sayfadan e-bültene e-mail adresinizle üye olmanız yeterlidir.

TSEV eğitim programlarının dili Türkçe’dir. Ancak talep edilen eğitimler, İngilizce olarak da düzenlenmektedir.

TSEV, bankacılık, telekom, inşaat, lojistik, finans gibi farklı sektör kuruluşlarının kendine has ihtiyaç ve beklentilerine yönelik olarak da sigorta ve risk yönetimi alanında özel eğitim programları düzenlemektedir. Bu konuda detaylı bilgi için TSEV Eğitim Birimi ile görüşebilirsiniz.

Temel Sigortacılık Eğitim Programı gece ve gündüz eğitimi olarak iki farklı bölümde açılmaktadır. Haftada 3 gün 3’er saat olarak yapılan dersler, gündüz gruplarında en geç 16.30’a kadar sürerken, gece gruplarında 17.00’da başlamaktadır. İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programın dersleri ise 17.00’dan sonra yapılmaktadır.

Mevzuat Uyum Eğitim Programları ile Kısa Süreli Eğitim Programları, programın uzunluğuna göre değişmekle beraber sabah ya da öğleden sonra başlamaktadır.

TSEV Temel Sigortacılık Eğitim Programı 1 akademik yıl boyunca sürmekte, Ekim ayında başlayıp Haziran ayında son bulmaktadır. İleri Düzey Sigortacılık Eğitim Programları branşa göre farklılık göstermekle birlikte 2 ile 4 ay; Mevzuat Uyum Eğitim Programları yarım ile 7 gün,  Kısa Süreli Eğitim Programları ise, yarım ile 5 gün sürmektedir.

Talebe göre düzenlenen eğitim programları ile diğer sektörlere yönelik eğitim programlarının süresi ise kurumların eğitim ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmektedir.

TSEV tarafından sunulan eğitim programları ücretlidir. Program ücretleri süresine ve seviyesine göre farklılık gösterdiğinden, bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için, lütfen Eğitimler başlığı altında yer alan eğitim programlarını inceleyin ve/veya TSEV Eğitim Birimi ile irtibata geçin.

Eğtiimlerimize bireysel kayıt gerçekleştirecekseniz, TSEV internet sitesi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturarak kayıt olabilirsiniz. Kurumsal kayıt gerçekleştirecekseniz, sorumlu İnsan Kaynakları ya da eğitim birimleri adına bizim tarafımızdan kullanıcı hesapları oluşturulmaktadır.

Eğitimler katılımcı sayısına göre açılmaktadır Bu yüzden, eğitimin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği iki iş günü öncesinde kesinleşmektedir. Katılımcılar ve şirket eğitim sorumluları konu hakkında mail ile bilgilendirilmektedir.

Eğitim kayıtlarınız eğitim gününden 48 saat öncesine kadar (iki iş günü) çekilebilmektedir. Eğitim kaydınızı hesabınızdan giriş yapıp, ilgili eğitime giderek, "Başvuruyu Düzenle" butonu yardımıyla geri çekebilirsiniz. 48 saat öncesine kadar geri çekilmeyen kayıtlar ücretlendirilmektedir. 

TSEV, 2017 yılından itibaren yalnızca online kütüphane hizmeti vermektedir. Vakıf merkezine gelerek online databaseler aracılığıyla makale, dergi kitap ve diğer online kaynaklara erişim sağlanmaktadır.

TSEV yayınlarını banka havalesi yoluyla ya da vakfımıza gelerek satın alabilirsiniz.

İletişim:

TSEV İdari ve Mâli İşler Birimi:

0212 296 22 57 / Dahili 114

e-posta: tsev@tsev.org.tr

TSEV’in, Sigorta Araştırmaları DergisiSigorta Araştırma ve İnceleme Yayınları DizisiKonferans Kitapları, Ders Notları, ve Elektronik Bülten olmak üzere, 5 temel grupta yayınları bulunmaktadır.

TSEV, düzenlediği eğitim programlarının yanı sıra Türkiye genelinde de sigorta eğitimine katkı sağlamakta ve üniversitelerle işbirlikleri geliştirmektedir. Bu çerçevede, sigortacılık eğitimi veren iki ve dört yıllık bölümleri olan üniversitelerde sigorta şirketleri sponsorluğunda ücretsiz olarak Sigortacılık Eğitim Seminerleri düzenlenmektedir. Bu seminerlerle Türkiye’nin diğer illerindeki öğrencilere sigorta sektöründeki son gelişmeler ve AB uyum süreci hakkında bilgi aktarılmaktadır.

Bununla birlikte, sigorta eğitimi almayan mühendislik, iktisat, işletme, tıp gibi diğer fakültelerin öğrencilerine ise, Sigorta Bilinçlendirme Seminerleridüzenlemektedir. Bu seminerlerle TSEV, binlerce öğrenciyi sigorta kavramı, sigortacılık kurumları, sigortanın kişilerin hayatındaki önemi, risk faktörleri vb. konularla tanıştırmıştır.

Ayrıca, birçok üniversite sigortacılık alanında gerçekleştirilen sempozyum, konferans, seminer, yarışma gibi bilimsel etkinliklerini TSEV aracılığı ile sektöre ve üniversite öğrencilerine duyurmaktadır. TSEV, bilimsel birçok etkinliğe de düzenleme komitelerinde yer almak ve konuşmacı göndermek suretiyle destek olmaktadır.

TSEV, sigorta sektörünü desteklemek amacıyla acentelere yönelik çeşitli eğitim programları düzenlemektedir ancak bu eğitimlerin sonunda acente açma yetkisi TSEV tarafından sağlanılmamaktadır.

TSEV, İstanbul dışında bulunan bankalar, ticaret odaları ve sigortacılık sektörüyle doğrudan veya dolaylı olarak ilişkisi bulunan birçok kurum ve kuruluşa talepleri üzerine eğitim desteği vermektedir.

2017-2018 eğitim döneminde sigortacılık ve ilgili bölümlerden mezun 5 kişiye 35. Dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı için burs verilmiştir. 2018-2019 eğitim yılında da 36. Dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı için yine sigortacılık ve ilgili bölümlerden mezun 10 kişiye burs verilecektir. 

Bunun yanı sıra, TSEV eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilere hiçbir yerde çalışmamaları halinde ise tüm eğitimler için %50 oranında indirim yapılmaktadır.

TSEV, eğitim programlarını memnuniyet garantisi ile sunmaktadır. Tamamlanan eğitim programlarının ardından katılımcılara sunulan memnuniyet anketi sonucunda memnuniyet oranının %75’in altında çıkması durumunda aynı eğitim başka bir öğretim elemanı ile ek ücret talep edilmeden tekrarlanmakta veya para iadesi yapılmaktadır.

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!