Temel Sigortacılık Eğitim Programı

TEMEL SİGORTACILIK EĞİTİM PROGRAMI


Türkiye’deki tek sigortacılık uzmanlığı eğitim programı olan ve 1973 yılından beri aralıksız devam eden 'Temel Sigortacılık Eğitim Programı'  (TSEP) Ekim ayında başlayıp Mayıs veya Haziran'a kadar süren uzun süreli bir eğitim programıdır.

Sigorta sektörünün üst düzey yöneticilerinin, uzmanların ve akademisyenlerin görev aldığı TSEP, sektör çalışanlarının genel sigortacılık ve sigorta branşları konularında uzmanlaşmalarını sağlayarak, Türk sigorta sektörünün iş gücü niteliğinin ve verimliliğinin artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

“Temel Sigorta Bilgileri” ile “Branş Eğitimi” olmak üzere iki yarıyıldan oluşan TSEP, 2. yarıyılda “Yangın ve Mühendislik Sigortaları”, “Kaza Sigortaları”, “Nakliyat Sigortaları”, “Muhasebe”, “Sağlık Sigortaları” ve “Hayat Sigortaları” olmak üzere toplam 6 branşta açılmaktadır.

Temel Sigortacılık Eğitim Programının ilk yarıyılı Ekim – Şubat aylarında, ikinci yarıyılı ise Şubat – Mayıs ayları arasında gerçekleştirilmektedir. Program ilk yarı yıl için “Gece” ve “Gündüz” olmak üzere iki ayrı zaman diliminde açılmakta ve “TSEP-Gündüz” dersleri, çoğunlukla 13.30-16.30 saatlerinde, “TSEP-Gece”nin dersleri ise genellikle 17.00-20.00 saatleri arasında, haftada en fazla üç gün olarak planlanmaktadır. Çoğunlukla hafta içi olarak planlanan TSEP takviminde, hafta sonu da nadiren ders olabilmektedir. Saatler eğitmenlerimizin programlarına ve sınıflarımızın müsaitlik durumuna göre değişebilmektedir.

TSEP 37. Dönem 7 Ekim 2019'da; programın 2. yarıyılı ise 10 Şubat'ta başlamıştır. 38. Dönem TSEP Ekim 2020'de başlayacak olup kayıtlar 20 Temmuz'dan itibaren alınmaya başlayacaktır.

Programın her iki yarıyılına da katılma zorunluluğu yoktur; yalnızca tek yarıyıla da katılmak mümkündür.

Program ücreti Gündüz grubu için 13.000 TL; Gece grubu içinse 16.000 TL'dir (KDV Dahil). Tek yarıyıl ücreti ise 10.000 TL'dir (KDV Dahil).

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz.

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!