Temel Sigortacılık Eğitim Programı

TEMEL SİGORTACILIK EĞİTİM PROGRAMI


Türkiye’deki tek sigortacılık uzmanlığı eğitim programı olan ve 1973 yılından beri aralıksız devam eden 'Temel Sigortacılık Eğitim Programı'  (TSEP) Ekim ayında başlayıp Haziran'a kadar süren uzun süreli bir eğitim programıdır.

Sigorta sektörünün üst düzey yöneticilerinin, uzmanların ve akademisyenlerin görev aldığı TSEP, sektör çalışanlarının genel sigortacılık ve sigorta branşları konularında uzmanlaşmalarını sağlayarak, Türk sigorta sektörünün iş gücü niteliğinin ve verimliliğinin artırılmasında önemli bir rol oynamaktadır.

“Temel Sigorta Bilgileri” ile “Branş Eğitimi” olmak üzere iki yarıyıldan oluşan TSEP, 2. yarıyılda “Yangın ve Mühendislik Sigortaları”, “Kaza Sigortaları”, “Nakliyat Sigortaları”, “Muhasebe”, “Sağlık Sigortaları” ve “Hayat Sigortaları” olmak üzere toplam 6 branşta açılmaktadır.

Temel Sigortacılık Eğitim Programının ilk yarıyılı Ekim – Şubat aylarında, ikinci yarıyılı ise Şubat – Haziran ayları arasında gerçekleştirilmektedir. Program dersleri haftada en fazla üç gün olarak planlanmaktadır. Çoğunlukla hafta içi olarak planlanan TSEP takviminde, hafta sonu da ders olabilmektedir. Saatler eğitmenlerimizin programlarına ve sınıflarımızın müsaitlik durumuna göre değişebilmektedir.

I.Yarıyıl eğitimler "Online" ve "Karma" olmak üzere iki farklı şekilde planlanacaktır. Ofisimizin tadilata girmesi nedeniyle ilk yarıyıl “Karma” grup yüz yüze dersleri için yeni bir yer arayışımız bulunmaktadır. Yeri belirleyemememiz durumunda ilk yarıyıl tüm eğitimler online olacaktır.

İlk yarıyıl online sınıfların tüm dersleri online platform üzerinden canlı gerçekleşirken, karma grupların dersleri ise hem sınıf ve hem online platformda gerçekleşecektir. İlk yarıyıl Sınıfta gerçekleşecek derslerin tamamı ofisimizin tadilata girmesi nedeniyle yeni bir lokasyonda; online gerçekleşecek dersler ise Zoom üzerinde organize edilecektir. Yüz yüze dersler 9.30-12.30 veya 13.30-16.30 arasında planlanacaktır. Online dersler ise 18.00-21.00 arasında planlanacaktır. İlk yarıyıl yüz yüze derslerin haftada bir gün şeklinde planlanması öngörülmektedir. Tadilatın bitmesi durumunda ikinci yarıyıl yüz yüze dersler TSEV ofisimizdeki sınıflarda yapılacaktır. İkinci yarıyıl online ve yüz yüze dersler 18.00-21.00 arasında planlanacaktır.

Tüm dersleri online alacak grup öncelikli olarak İstanbul dışında ikamet edenlerin kaydına açıktır; İstanbul içinde ikamet edenler Karma gruba kayıt olabilir. 

II. Yarıyıl Yangın & Mühendislik, Nakliyat, Sağlık, Hayat, Muhasebe ve Kaza branşlarının Karma olarak açılması planlanmaktadır. Şehir dışında ikamet edenlerden yeterli sayıda kayıt alınması durumunda Yangın & Mühendislik branşında da Online olarak ikinci bir sınıf açılabilme ihtimali bulunmaktadır. Söz konusu durum, branşı seçen kişilerin sayısına bağlı belirleneceği için branş tercihlerinin program başlamadan netleşmesi gerekmektedir. Dolayısıyla katılımcıların (şirketlerin) branş tercihlerinin program başlamadan, kayıtta belirtilmesi gerekmektedir. Tüm grupların final sınavları ilk yarıyıl online platformda veya fiziki ortamda gerçekleşecektir. İkinci yarıyıl ise tüm branşların tüm sınavları fiziki ortamda gerçekleşecektir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için egitim@tsev.org.tr adresine e-mail atabilirsiniz. 

 

Platformunuzu seçin ve Paylaşın!